Porady

 • Mięśnie dna miednicy- dlaczego są tak istotne w naszym organiźmie?

  Mięśnie dna miednicy składają się z ważnego kompleksu mięśniowo tkankowego. Są podparciem dla narządów takich jak: pęcherz moczowy, macica, odbytnica, jelita oraz zapobiegają ich opadaniu przy wzroście ciśnienia śródbrzusznego.

 • Osteopata - kto może nim zostać?

  Osteopatami mogą zostać tylko lekarze oraz magistrowie rehabilitacji i fizjoterapii po ukończeniu odpowiednich studiów w zakresie osteopatii.

 • Osteopatia - co to znaczy? Kto może korzystać z usług?

  Osteopatia to metoda diagnozowania i leczenia manualnego szeroko znana i praktykowana w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej.

 • Profilaktyka bólów pleców

  Ból kręgosłupa dotyczy prawie każdego. Są osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa czy też bóle pleców od lat. Jak sobie pomóc? Tych Kilka prostych wskazówek może poprawić funkcję kręgosłupa.

 • Terapia mięśni dna miednicy

  Co czwartą kobietę dotyka problem nietrzymania moczu. Przyczyną pojawienia się tego problemu są wielokrotne i trudne porody, nadwaga oraz obniżenie napięcia mięśniowego związane z okresem przekwitania. Niekontrolowane oddanie moczu następuje wskutek szybkiego wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej. Dochodzi do tego podczas zwiększonego napięcia mięśni brzucha przy takich czynnościach jak śmiech, kichanie, kaszel, ale także przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów.

  Bardzo często łączy się kilka form terapii jednocześnie. Pierwszym krokiem, gdy choroba nie jest bardzo zaawansowana, jest gimnastyka i zabiegi, czyli leczenie zachowawcze. Należą do niego ćwiczenia mięśni dna miednicy (szczególnie ważne u kobiet), elektrostymulacja mięśni dna miednicy (pobudzanie do skurczu mięśni dna miednicy poprzez zastosowanie prądu elektrycznego o określonych parametrach), biofeedback (kontrolowane zarówno przez lekarza, terapeutę  jak i pacjentkę ćwiczenie skurczów dna miednicy przy zastosowaniu specjalnej aparatury) oraz trening pęcherza (świadome odraczanie momentu oddawania moczu).

  Ćwiczenia mięśni dna miednicy (mm Kegla) są jedną z najskuteczniejszych metod leczenia i dają zadowalające wyniki. Według badań około 70% kobiet, które regularnie brały udział w treningu mięśni dna miednicy przez ponad 6 m-cy odzyskały kontrolę nad trzymaniem moczu.

 • Zasady zdrowego żywienia na co dzień.

  Zdrowe żywienie nie jest ani trudne, ani nieprzyjemne. Nie wymaga liczenia kalorii, godzinami stania w kuchni, ale nabycia umiejętności zachowania umiaru i dobrego planowania, zgodnie z potrzebami swojego organizmu.

Facebook
Powrót